Buraxon bor gıda takviyesi insan sağlığına önemi.

Buraxon bor gıda takviyesi Hangi Hastalıklara çaredir;

Kan pıhtılarını önler;
Bor, vücuttaki damalarda kan puhtılaşmasını ve dolayısıyla damar tıkanıklığını önler. Bununla birlikte, bu bulguyu doğrulamak için daha fazla çalışma yapılmalıdır ki bu da onu kalp hastalığına karşı mücadelede önemli bir müttefik haline getirecektir.

Felç ve kalp krizine karşı etkilidir ;
Bor, lipit birikimini azaltmaya yardımcı olur ve kolesterolün çeşitli yollarla çıkarılmasını sağlar, böylece ateroskleroz ve kan pıhtıları gibi gelişmekte olan hastalıkların olasılığını azaltır ve vücudu felç ve kalp krizine karşı korur.

Mantar enfeksiyonlarını azaltır ;
Bor, vücudu Candida albicans ve diğer mantar enfeksiyonları gibi bir dizi parazitik saldırıdan korur.

Kalp yetmezliğini önler ;
Bor, konjestif kalp yetmezliği durumlarından kaynaklanan zorlukları önemli ölçüde hafifletebilir

Beyin fonksiyonlarını geliştirir ;
Çalışmalar, borun beyin fonksiyonunu, göz koordinasyonunu, kısa süreli belleği ve konsantrasyon gücünü arttırabildiğini göstermiştir.
Zararlı enzimleri vücuttan temizler
Bazı zararlı enzimlerin oluşmasını ve hareket etmesini engeller.


Menopoz Sonrası Osteoporozu Önler ;
Bor, tipik olarak menopozla ilişkili olan sıcak basmaları ve gece terlemeleri gibi semptomları hafifletebilir. Menopoz sonrası kadınlarda çoğu zaman vücudun önemli sistemlerinde çoğalabilen hormonal dengesizliklerden dolayı mineral seviyesinin uygun seviyelerde kalmasını sağlar.Buraxon Bor vitamini, vücudun normal büyümesine ve sağlığına fayda sağlayan hayati bir mineraldir. Bor minerali, artrit ve osteoporoz gibi birçok tehlikeli dönemi doğal olarak yönetir ve menopoz semptomlarını da azaltmaya yardımcı olur. İnsan vücudunun kalsiyum ve magnezyum emmesi için vücudun doğal yeteneğini geliştirdiğine inanılmaktadır. Minerallerin faydaları vücut için çok önemlidir. Ancak çok bilinmeyen bor mineralinin faydaları tüm diğer minerallerden daha fazladır.

 

NOT: ÜRÜNLERİMİZDE TIBBİ BOR KULLANILMAKTADIR.

 

buraxon bor gıda takviyesi